ABU-DHABI NAGYDÍJ - HAMILTON NYERT, ÉS MÁSODSZOR VILÁGBAJNOK

2014/11/23. - írta: Baton

Nico Rosberg technikai problémák miatt még pontot sem szerzett.

Lewis Hamilton nyerte a 65. Formula-1-es világbajnokság utolsó futamát, az Abu-Dhabi Nagydíjat, mellyel megszerezte pályafutása második világbajnoki címét. A nagy riválist, Nico Rosberget technikai problémák sújtották, így nem volt esélye szembeszállni csapattársával.

Hamilton már a rajtnál egyértelművé tette: Rosberg, csakis a testén keresztül lehet világbajnok, a brit ugyanis a második helyről indulva könnyedén rajtolta le a pole-ból induló németet. Hamilton ezt követően folyamatosan távolodott el üldözőitől, s az első kiállásnál már három másodperc előnye volt Rosberggel szemben. A német persze nem akarta annyiban hagyni a dolgot, s egy ideig úgy tűnt, még veszélyes lehet a britre, ám a technika ördöge - akárcsak Szingapúrban - ezúttal is közbeszólt. Rosberg Mercedesében a 24. körben elromlott az energia-visszanyerő rendszer, melynek következtében három-öt másodpercet veszített körönként. A csodában ekkor talán még mindig bízó német autóját előbb Massa előzte meg, majd sorozatosan kezdte veszíteni a pozíciókat az időközben többször is leálló W05-tel. A hősiesen küzdő Rosberg végül egészen a tizennegyedik helyig csúszott vissza, és még kört is kapott a futamot, és a világbajnoki címet könnyedén nyerő Hamiltontól.

A második helyet az idény végére egyre jobb formába lendülő Felipe Massa szerezte meg, aki a futam végén még Hamiltont is üldözőbe vette, ám túl nagy hátrányból indult, így megelőzni már nem maradt ideje. Harmadikként csapattársa, az idei év egyik legnagyobb felfedezettje, Valtteri Bottas ért célba, megelőzve a másik nagy reménységet, a boxból rajtolva egészen elképesztő teljesítményt produkáló Daniel Ricciardot. Az ausztrál tehetség ezzel bebiztosította harmadik helyét a világbajnoki összetettben, Bottas pedig megelőzve Vettelt, feljött a negyedik helyre.

A talán élete utolsó Forma-1-es versenyét teljesítő Jenson Button egy ötödik hellyel búcsúzott a 2014-es idénytől. Mögötte a Force Indiai párosa, Hülkenberg és Pérez örülhetett az újabb pontszerzésnek, míg a Ricciardohoz hasonlóan szintén a pitből rajtoló Vettel egy nyolcadik hellyel zárta Red Bullos pályafutását. Az utolsó két pontszerző helyet a Ferrari szerezte meg, Alonso-Raikkönen sorrendben. A kétszeres világbajnok spanyol is utolsó futamát teljesítette idei csapatával, s bár a búcsú, talán sem az ő, sem pedig az éppen a helyére érkező Vettel esetében nem lesz könnyes, azért mégis jelentős korszakok értek ma véget.

Lewis Hamilton nyerte tehát a 2014-es Formula-1-es világbajnokságot, így 2015-től az ő autóján viríthat majd az 1-es rajtszám, A jövő évi világbajnoki szezon - a tervek szerint - március 15-én kezdődik, a szokásokhoz hűen, az Albert Parkban megrendezendő Ausztrál Nagydíjjal.